Amerika Yaz Okulu – Los Angeles

Amerika Yaz Okulu Programı; Amerika Birleşik Devletleri’nin batı yakasının muhteşem kenti Los Angeles’da. Dünyanın her tarafından gelen arkadaşlarla, İngilizce, geziler ve aktivite ile dolu unutulmaz bir 3 hafta!

Okulumuz

California State University Fullerton (CSUF) kampüsü, California eyaletinin en büyük devlet üniversitelerinden biridir. CSUF’ta 37.000’in üstünde lisans ve yüksek lisans öğrencisi eğitim görmektedir. 1958 yılında Cal State Los Angeles Üniversitesi’ne bağlı bir kampüs olarak kurulmuştur.

CSUF, Orange County bölgesindedir. Disneyland ve Universal Stüdyoları’na sadece dakikalar uzaklığındadır. Los Angeles şehir merkezine 25 mil (40 km), yaklaşık 40 dk mesafededir.

Yaş grubu: 12-14 ve 15-19 arası

Sınıflar ve yatakhaneler öğrencilerin yukarıda belirtilen yaş gruplarına göre düzenlenmektedir. 18 yaşını doldurmuş öğrenciler programa katılmak istedikleri takdirde, tıpkı 18 yaş altı gibi tüm kurallara uymayı peşinen kabul etmiş sayılırlar.

İngilizce dersleri

Öğrencilerimiz, haftada 18 ders (15 saat) İngilizce dersi görmektedirler. İlk Pazartesi günü yapılacak İngilizce Seviye Tesbit Sınavı’nın ardından tüm öğrencilerimiz İngilizce seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilir. Maximum 20, ortalama 15 kişilik sınıflarda, yabancı öğrencilere İngilizce öğretme deneyimli öğretmenlerce, en gelişmiş ders materyalleri ile eğitim yapılmakta ve sınıflarda gereken tüm teknik donanım bulunmaktadır.

Kurs bitiminde her öğrenciye karne ve Program Bitirme Sertifikası verilecektir.

Konaklama

Öğrencilerimiz, CSUF kampüsünde, yaz programı için ayrılan yatakhane binalarında, FLS’in deneyimli idareci ve öğretmenleri ile 1dil1insan grup liderleri gözetiminde konaklayacaklardır. Tüm odalar iki kişiliktir ve klimalıdır. Her katta tuvalet, lavabo ve duşlardan oluşan kompleksler mevcuttur. Yemekler tam pansiyon esasına göredir. Öğrencilerimiz üç öğün yemeklerini okulun self servis kafeteryasında yiyeceklerdir.

Tam günlük gezilerde yemekler kampüste yenmeyecektir. Bu sebeple her öğrencimize harçlığından günlük 50 Amerikan Doları grup liderimiz tarafından verilecektir. Programda toplam 4 tam günlük gezi bulunmaktadır.

Sosyal-Sportif-Kültürel Program

 • Sabah kalkıştan akşam yatana kadar hiç ara vermeden öğretmenlerin gözetiminde devam eden günlük program
 • Haftada 2  tam gün gezi (Cumartesi ve Pazar)
 • Akşam aktiviteleri; yarışma ve eğlenceler, karaoke, disco
 • Hafta içi 5 gün öğleden sonra yarım günlük gezi

Geziler

Ders sonrasi ve haftasonu aktivite programımız, kampüs aktivitelerinden ziyade gezi ağırlıklıdır. Hafta içi her öğleden sonra ders sonrası gezi düzenlenmektedir. (Bazı geziler akşam yemeğinden sonra olabilmektedir.) Bu gezilerdeki müze, park vs giriş ücretleri program ücretine dahildir. Gezilere sadece öğrenciler için tutulmuş, klimalı özel otobüslerle gidilip dönülmektedir.

Gezi destinasyonlarımızın bazıları: Disneyland, Universal Studios, Hollywood, Huntington Beach, Beverly Hills, Laguna Beach, New Port Beach, Downtown LA, Santa Monica Beach, South Coast Plaza Shopping Mall, Fashion Island Shopping Mall, Irvine Spectrum Center Shopping Mall, Boomers! Theme Park, Peterson’s Automobile Museum, Aquarium of the Pacific, Harbor Cruise and Whale Watching Tour, Sawdust Festival, US Irvine Universite turu.

Güvenlik

Program boyunca gerek FLS öğretmen ve idarecileri, gerekse 1dil1insan Grup Lideri de okulda konaklayacaklardır. Ayrıca 24 saat kameralı ve güvenlik elemanlı koruma sistemi mevcuttur. Yatakhanelerde, gezi ve aktivitelerde her 15 öğrenciye 1 FLS grup lideri düşmektedir.

Program Ücretine Dahil Olan Hizmetler:

 • Öğretmenlerin gözetiminde aralıksız devam eden program
 • Haftada 15 saat, deneyimli öğretmenlerce verilen İngilizce dersi
 • Okuldaki tüm spor tesislerinin ve  atölyelerinin ücretsiz kullanımı
 • Üniversite kampüsünde tam pansiyon konaklama (tam günlük gezilerde yemekler dahil değildir.)
 • Sosyal-sportif-kültürel aktivitelerden oluşan aktivite programı, yarışma ve eğlenceler
 • Los Angeles LAX Havaalanı’nda karşılama, havaalanı-okul-havaalanı transferleri
 • İngilizce Seviye Tesbit sınavı
 • Tüm eğitim ve ders materyalleri
 • Tüm müze ve etkinlik girişleri
 • Her öğrenciye kimlik kartı
 • 1dil1insan kamp tişörtü
 • FLS program tişörtü
 • Aktivitelerle ilgili tüm araç-gereçlerin kullanımı (raketler, toplar vb)
 • Sağlık ve seyahat sigortası
 • Kurs Bitirme Sertifikası
 • Öğrencinin harçlığının saklanması; pasaport ve uçak bileti için kasa hizmeti

1dil1insan Organizasyon ve Danışmanlık Hizmetleri:

 • Uçak bileti rezervasyon ve alım işlemleri
 • Vizelerin alınması hususunda danışmanlık
 • Grubumuzun Amerika’da bulunduğu 3 hafta boyunca kesintisiz liderlik ve danışmanlık hizmetleri
 • 1dil1insan Amerika Yaz Okulu Kitapçığı
 • Program sonunda her öğrencimize Amerika’da çekilen fotografların orijinal çözünürlükteki kopyalarına ulaşabileceği link

Ücrete dahil olmayan hizmetler:

İstanbul-LAX-İstanbul gidiş-dönüş uçak bileti, havaalanı vergileri,vize bedeli ve vize işlem ücreti, yurtdışı çıkış harcı

1dil1insan Amerika Yaz Okulu Rehberliği

Los Angeles’da geçirilecek 3 hafta boyunca öğrencilerimiz; Emra Kesim’in grup liderliğinde bulunacaktır. Emra Hanim ve kendisine eslik eden tüm grup liderlerimiz okulda öğrencilerimizle birlikte aynı yatakhanelerde kalacak, aynı yemeği yiyeceklerdir. Geziler ve aktivitelerde öğrencilerimizin yanlarında olacaklardır.

Grup liderlerimiz, öğrencilerimiz uçağa bindiği andan itibaren dönene kadar yanlarında olacak, olası problemlerin çözümünde okul kurallarının ve kanunların öngördüğü biçimde danışmanlık yapacaktır. 3 haftadan daha kısa süre için yaz okuluna katılacak öğrencilerimizin havaalanına dönüş transferlerinde uçağa binene kadar danışmanlarımız öğrencilerin yanlarında bulunacak, check-in ve pasaport kontrollerinde yardımcı olacaklardır.

Tüm grup liderlerimizin, gerek sizin gerekse öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğunuz her an arayabileceğiniz 24 saat açık  cep telefonu numaraları bulunmaktadır.

Los Angeles’a ulaşım ile ilgili bilgiler, öğrencinizden sorumlu grup liderinin cep telefonu numarası, okul kuralları, öğrencinizi bağlayıcı ABD  kanunları, öğrencilerimizin yanlarına alması ve almaması gereken eşyalar ile ilgili detaylar, yaz okulunun başlamasına 15 gün kala yaz okulu mektubumuzla tarafınıza normal posta ve e-mail ile iletilecektir.

Yaş grubu 

12-19 yaş

Tarihler 2020 

28 Haziran -12 Temmuz 2020 (2 hafta)

28 Haziran -18 Temmuz 2020 (3 hafta)

Program Ücretleri 2020

2 haftalık program: 3980.-USD

3 haftalık program: 5250.-USD

(Program ücretleri Amerikan Doları’dır.)

 

Amerika Yaz Okulu ,California State University