İngiltere Aile ve Çocuk Yaz Okulu Programı

Eastbourne’da bulunan Moira House Uluslararası Yaz Okulumuza çocuklarınızı 2 veya 3 hafta boyunca gündüzlü gönderebilirsiniz. Çocuklarınız sabah 8.30 akşam 21.30 arası Moira House’da grup liderlerimiz nezaretinde derslere ve aktivitelere katılırken siz de arzu ederseniz yetişkin öğrencilerimiz için olan okulumuzda dil eğitimi alabilirsiniz. Gündüzlü öğrenciler Sabah kahvaltılarını aileleri ile ettikten sonra okula teslim edilir, akşam aktivitesinin bitmesinin ardından okuldan aileleri tarafından alınırlar. Öğlen ve akşam yemekleri okulda yenecektir.

İngiltere Aile ve Çocuk Yaz Okulu programında Aileler için farklı apart otel ve otel seçenekleri bulunmaktadır. Seçenekler ve fiyatlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Okulumuz

İngiltere Yaz Okulu programımıza ev sahipliği yapan Moira House Girls School, 140 yıllık geçmişi ile İngiltere’nin en prestijli yatılı kız okullarından bir tanesi olup, uzun yıllardır yaz aylarında dil ve aktivite kamplarına ev sahipliği yapmaktadır.

Moira House School, İngiltere’nin güney sahilindeki en güzel tatil mekanlarından biri olan Eastbourne kentindedir. Okulun konumu, Eastbourne kent merkezine yürüyerek 10-15 dakikalık mesafededir. Eastbourne kentinin Londra’dan uzaklığı yaklaşık 100 km.dir.

İngilizce dersleri

Öğrencilerimiz, haftada 15 saat (her hafta 45 dk x 20 ders) yapmaktadırlar. İlk gün yapılacak İngilizce Seviye Tesbit Sınavı’nın ardından tüm öğrencilerimiz İngilizce seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilir. Maximum 12 kişilik sınıflarda, yabancı öğrencilere İngilizce öğretme (TEFL) sertifikalı ve deneyimli öğretmenlerce, en gelişmiş ders materyalleri, internet, multimedia ve proje destekli eğitim yapılmakta ve sınıflarda gereken tüm teknik donanım bulunmaktadır.

İngiltere Aile ve Çocuk Yaz Okulu imkanları

 • Kapalı ısıtmalı yüzme havuzu
 • Modern kapalı spor salonu
 • Tenis kortları
 • Geniş yeşil alanlar
 • El sanatları atölyesi
 • Mutfak sanatları atölyesi
 • İnternet ve bilgisayar laboratuarları

 

Öğrencilerimize sunulan aktivite olanakları

Yüzme

Kriket

Tiyatro Drama

Disco

Masa Tenisi

Voleybol

Çeşitli oyun ve yarışmalar

Barbeque

Futbol

Sutopu

Karaoke

Sinema

Hockey

Aerobic

Basketbol

Mutfak Sanatları

Tenis

Resim ve El Sanatları

Laser Quest

Ten-Pin Bowling

Yemekler:

Gündüzlü öğrencilerimiz öğle ve akşam  yemeklerini okulun kafeteryasında arkadaşları ile birlikte yiyeceklerdir. Yemekler self-servis sunulur, arzu eden öğrenci, tüm diğer öğrenciler yemeklerini aldıktan sonra tekrar sıraya girerek doyana kadar yemek alabilir. Her öğrenci yemek bitiminde tepsisini geri bırakmakla sorumludur.

İngiltere Yaz Okulu programımızda, tam günlük gezilerde her öğrencimize, sandviç, meyve suyu/su, meyve, cips ve çikolatadan oluşan kumanya paketi verilmektedir. Gezi günleri akşam yemeği normal programdan daha geç saate kaydırılmaktadır.

Sosyal-Sportif-Kültürel Program

 • Sabah kalkıştan akşam yatana kadar hiç ara vermeden öğretmenlerin gözetiminde devam eden günlük program
 • Haftada 2 tam gün gezi (Çarşamba – Pazar), Çarşamba günkü gezilerde müze giriş ücretleri
 • Her Cuma akşamı okulda öğrenci diskosu
 • Akşam aktiviteleri; yarışma ve eğlenceler, karaoke
 • Hafta içi öğleden sonra sportif ve sosyal aktiviteler
 • Geziler: Londra, Brighton, Hasting, Tunbridge Wells
 • 1dil1insan grubuna özel tam gün Londra’da alışveriş ve müze gezisi

Geziler

Gezilere sadece öğrenciler için tutulmuş olan özel otobüslerle gidilmektedir. İngiltere kanunlarına göre bu yolculuklar sırasında öğrencilerin emniyet kemeri takması zorunludur. Tam günlük gezilerde kahvaltıdan sonra okuldan çıkılır, akşam yemeğine dönülür. Bu gezilerde program bir müze ziyareti + alışveriş zamanı şeklindedir, müze giriş ücretleri program ücretine dahildir. Yarım günlük geziler genellikle daha okula yakın şehirlere gerçekleştirilir. Öğle yemeğinin ardından çıkılır, akşam yemeğine dönülür. Yarım günlük gezilerde herhangi bir müze ziyareti olmayıp, program tamamıyla gidilen yerin tanınması şekildedir. Arzu eden öğrenciler için öğretmenlerin gözetiminde alışveriş zamanı verilmektedir. Tüm geziler öğretmenlerin ve aktivite/gezi sorumlularının gözetiminde gerçekleştirilir.

Cep Harçlığı

ingiltere Aile ve Çocuk Yaz Okulu Programımıza katılan tüm öğrenci ve velilerimize önemle hatırlatmak istediğimiz bir husus, İngiltere aile ve çocuk yaz okulu programımızın “all inclusive” olduğudur, dolayısıyla okullarımızda gerçekleştirilen tüm İngilizce dersleri, tüm aktivite ve geziler, konaklama ve yemekler ödediğiniz program ücretinin içindedir. Öğrencilerimiz, okulların tüm imkanlarından ekstra bir ücret ödemeksizin yararlanabileceklerdir.

Cep harçlıkları, pasaport, bilet ve diğer kıymetli belgelerin (sigorta belgeleri, kimlik vs.) saklanması için özel kasa sistemi mevcuttur. Tüm öğrencilerimizin harçlık ve belgeleri okula varılan ilk gün 1dil1insan Grup Lideri tarafından okula teslim edilecek, düzenli bir şekilde imza karşılığı öğrencilerimize ihtiyaç duydukları miktarda harçlık verilecektir.

Sağlık ve Seyahat Sigortası

Her öğrencinin İngiltere’ye gidiş ve dönüş tarihlerini kapsayacak şekilde geçerli bir sağlık sigortası olması zorunludur. Tüm öğrencilerimiz, İngiltere’de işbirliği yaptığımız kuruluşun geniş kapsamlı sağlık ve seyahat sigortası uygulaması kapsamında sigortalanmıştır. Sigorta bedeli okul ücretlerine dahildir.

Öğrencisinin halen uluslararası geçerli bir sağlık sigortası olan velilerimiz arzu ederlerse bu sigortaya ait belgeleri ve kartı da öğrencimizin yanına verebilirler.

Program Ücretlerine Dahil Hizmetler

 • Öğretmenlerin gözetiminde aralıksız devam eden program
 • Haftada 15 saat, EFL deneyimli öğretmenlerce verilen İngilizce dersi
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Sosyal-sportif-kültürel aktivite programı, yarışma ve eğlenceler, geziler
 • Havaalanında karşılama, havaalanı-okul-havaalanı transferleri
 • İngilizce Seviye Tesbit Sınavı
 • Öğrenci Kimlik Kartı
 • Tüm eğitim ve ders materyalleri
 • 1dil1insan kamp tişörtü
 • Aktivitelerle ilgili tüm araç-gereçlerin kullanımı (raketler, toplar vb)
 • Her öğrenciye çanta, dosya ve kalem içeren Hoşgeldin Paketi
 • Program sonunda Kurs Bitirme Sertifikası ve başarı değerlendirme raporu
 • Öğrencinin harçlığının saklanması için okul içi özel banka hesabı
 • Sağlık ve seyahat sigortası

Program ücretine dahil olan 1dil1insan Organizasyon ve Danışmanlık Hizmetleri

 • İngiltere’de geçirilen süre boyunca 1dil1insan danışmanlarının kesintisiz gözetimi
 • Uçak bileti rezervasyon ve alım işlemleri
 • İngiltere’deki kanunların, okul kurallarının anlatıldığı, okulun ve programın tanıtıldığı, veli ve öğrencilere yönelik Bilgilendirme Toplantısı
 • Program sonunda her öğrencimize İngiltere’de çekilen fotoğraflara ulaşabileceği ve istediği gibi download yapabileceği link

Program ücretine dahil olmayan hizmetler

Konaklama, öğrencinin sabah kahvaltıları, öğrenci haricindeki aile bireylerinin havaalanı transferleri, İstanbul-Londra-istanbul gidiş dönüş uçak biletleri ve havaalanı vergileri, vize bedeli ve vize işlem ücretleri, yurtdışı çıkış harçları, ailenin şahsi harcamaları

1dil1insan İngiltere Aile ve Çocuk Yaz Okulu Rehberliği

İngiltere’de geçirilecek süre boyunca siz ve öğrencilerimiz; İngilizce eğitimi, İngiltere’deki eğitim sistemi, yaz okulları konularında uzun yılların deneyimine sahip Emra Kesim ve ekibinin grup liderliğinde bulunacaksınız. Ekibimiz de yatılı okullarda öğrencilerimizle birlikte aynı yatakhanelerde kalacak, aynı yemeği yiyeceklerdir. Geziler ve aktivitelerde öğrencilerimizin yanlarında olacaklardır. Eğitim Danışmanımız ve ekibi, öğrencilerimiz uçağa bindiğiniz andan itibaren dönene kadar yanlarında olacak, olası problemlerin çözümünde okul kurallarının ve İngiliz kanunlarının öngördüğü biçimde danışmanlık yapacaktır.

Tüm öğrencilerimiz uçuşlarını grup liderleri ile gerçekleştireceklerdir. Eğitim danışmanımızın ve tüm grup liderlerinin, ihtiyaç duyduğunuz her an arayabileceğiniz 24 saat açık İngiltere cep telefonu numaraları bulunmaktadır.

İngiltere’ye ulaşım ile ilgili bilgiler, öğrencinizden sorumlu grup liderinin cep telefonu numarası, okul kuralları, öğrencinizi bağlayıcı İngiliz kanunları, öğrencilerimizin yanlarına alması ve almaması gereken eşyalar ile ilgili detaylar, yaz okulunun başlamasına 15 gün kala yaz okulu mektubumuzla tarafınıza ve e-mail ile iletilecektir.

Yaş Grubu

6-12 arası

Tarihler 2020

19 Temmuz – 01 Ağustos (2 Hafta)
19 Temmuz – 08 Ağustos (3 Hafta)

Fiyatlar

(Konaklama hariçtir.)

2 haftalık program: £ 1950.-
3 haftalık program: £ 2650.-

(Ücretler İngiliz Sterlini’dir.)

İngiltere Aile ve Çocuk Yaz Okulu