İngiltere Dil Okulu – Aile Yanı Konaklama

You are here:

İngiltere Dil Okulu – Aile Yanı Konaklama

Öğrencilerimiz, okulumuzun özenle seçtiği ailelerin yanında tek kişilik odalarda yarım pansiyon şekilde konaklayacakladır. İngiltere aile yanı konaklama programında, sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri evde aile ile birlikte yenecektir. Ailelerin bir çoğu okula 15 ile 30 dakikalık yürüme mesafesindedir.

İngiltere kanunları gereği, 18 yaşın altındaki öğrencilerin konaklayacağı aileler özel güvenlik soruşturmasından geçmiş ailelerdir. 16 ve 17 yaş grubundaki (reşit olmayan) öğrenciler, iki kişilik odalarda, aynı cinsiyetten aynı yaş grubunda yabancı bir öğrenci ile birlikte kalmaktadır.

Okulumuz

ELC Eastbourne (Eastbourne School of English), 90 yıllık geçmişi ile İngiltere’nin en eski ve köklü dil okullarından biridir. Uzun yıllardır aynı öğretmen ve idareci kadrosu ile çalışmaktadır. Okulun konumu, Eastbourne kent merkezinde, deniz kenarına ve tren istasyonuna yürüyerek 2 dakikalık mesafededir. Eastbourne kentinin Londra’dan uzaklığı yaklaşık 100 km’dir. Londra’ya direk tren seferleri bulunmaktadır.

İngilizce Dersleri

Öğrencilerimiz, haftada 25 ders saati (18.75 saat/hafta) İngilizce dersi göreceklerdir. Öğrenciler, programın başladığı Pazartesi günü sabahı İngilizce Seviye Tespit Sınavı’na alınacaklar, daha sonra eğitim görecekleri sınıflar belirlenecektir. Her hafta Cuma günü öğrencilerin seviyeleri tekrar değerlendirilmekte, düzenli sınav yapılmakta ve ödev verilmektedir.

Sosyal-Sportif-Kültürel Program

Okulda her ay yoğun bir aktivite ve gezi programı uygulanmaktadır. Katılımı öğrencinin isteğine bağlı olan bu aktivitelerin bazıları ücretsiz (ör: spor aktiviteleri) bazıları ücretlidir (ör: sinema, bowling). Öğrenciler katılmak istedikleri aktivitelerin ücretini okul idaresine öderler.

Tüm geziler ücretlidir. Londra, Oxford, Cambridge gibi haftasonu tam günlük gezilere katılmak isteyen öğrencilerimiz, okulun haftalık duyurduğu gezi programından istedikleri geziyi seçerek gezi ücretini okul idaresine öderler.

Paris ve Amsterdam gezileri: Yeşil pasaportu veya geçerli Schengen vizesi bulunan öğrenciler, haftasonu bir veya iki gece konaklamalı, Avrupa gezilerine katılabilirler. Bu gezilere tren ve otobüsle gidilmektedir. (16 ve 17 yaşındaki öğrenciler için imzalı veli izni gerekmektedir.) Bu gezilerin de ücretleri öğrenci tarafından okul idaresine ödenecektir.

Program Ücretlerine Dahil Hizmetler

 • Haftada 25 ders saati İngilizce dersi
 • Aile yanında tek (18 yaş altı için iki)  kişilik odada yarım pansiyon konaklama (sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri)
 • İngilizce Seviye Tesbit Sınavı
 • Tüm eğitim ve ders materyalleri
 • ELC Öğrenci Sağlık Sigortası
 • 1dil1insan kamp tişörtü
 • Program sonunda Kurs Bitirme Sertifikası ve başarı değerlendirme raporu
 • Program kayıt ücreti

Program ücretine dahil olmayan hizmetler

 • İstanbul-Londra-istanbul gidiş dönüş uçak bileti, havaalanı vergileri
 • Havaalanı – aile – havaalanı transferleri
 • Aktivite ve geziler
 • Öğle yemekleri
 • Vize bedeli ve işlem ücreti
 • Kişisel harcamalar, harçlık
 • Yurtdışı çıkış harcı fonu

Önemli Bilgiler

İngiltere Aile Yanı programımız kişiye özel olarak değiştirilebilmektedir. Sürenin kısalması veya uzaması, ders saati eklenmesi veya seçilen kursun tamamen değiştirilmesi, farklı konaklama seçenekleri mümkündür.

Havaalanından okula ve okuldan havaalanına taksi transferi program ücretine özellikle eklenmemiştir. Gatwick Havalimanı Eastbourne’a 40 dk uzaklıktadır ve direk tren bulunmaktadır. İstasyon havaalanının içindedir. Öğrencilerimiz çoğunlukla 20-30 İngiliz Sterlini civarındaki tren ücretini ve Eastbourne Tren İstasyonu ile kalacakları ev arasındaki taxi ücretini ödeyerek (yaklaşık 8-10 Sterlin) çok ekonomik bir şekilde bu seyahati gerçekleştirebilmektedirler.

Arzu eden öğrencilerimize gidiş ve dönüş yolculukları için taksi ayarlamamız mümkündür.

16 ve 17 yaşında olup, İngiltere’ye yanında bir yetişkin olmadan seyahat edecek öğrencilerimiz için gidiş ve dönüşte taksi transferi ayarlanması konsolosluk tarafından vize verilebilmesi için gerek şarttır.

Kamp Bilgileri

Yaş Grubu: 16 Yaş ve üzeri

Program Tarihleri 2024

Öğrencinin ihtiyaçlarına göre bireysel olarak belirlenecektir. Grubumuz ve liderlerimizle İngiltere’ye uçmak isteyen öğrencilerimiz 23 Haziran 2024 gidiş tarihini tercih edebilirler.

Örnek Program Ücretleri 2024

6 haftalık program: £ 3160.-
8 haftalık program: £ 4120.-
10 haftalık program: £ 5115.-
(Tüm ücretler İngiliz Sterlini’dir.)

Okul Konumu

Program Fotoğrafları