ÖNEMLİ

Kontenjan ve Son Başvuru Tarihi

 • Okulla yapılan anlaşma gereği, Şubat Tatilinde İngiltere grubumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 10 öğrenci olması gerekmektedir.
 • Gerek minimum kontenjanı sağlamak gerekse vize işlemlerinin uzun sürmesi sebebiyle bu programımızda son başvuru tarihi belirlemek durumundayız.
 • İngiltere için vize alması gereken öğrencilerimiz için son başvuru ve kayıt tarihi 5 Aralık 2019 olup, bu öğrencilerin pasaportlarının önceden hazırlanmış olması gerekmektedir.
 • İngiltere vizesine ihtiyaç duymayan öğrenciler için, kayıt yapılan tarihte uçakta yer olması şartı ile son başvuru tarihimiz bulunmamaktadır.
 • Şubat tatili programımızda diğer programlarımızdan farklı olarak her öğrencimize kayıt işlemlerini tamamlaması için 2 günlük opsiyon verilecektir.
 • Velilerimizin vize için gereken belgeleri hazırlama süratlerine bağlı olarak alınacak vize başvuru randevusu tarihlerinde gidişimizi tehlikeye sokacak bir sıkışıklık olur ise, bir haftada çıkan express vize için extra ödeme yapmayı velilerimiz peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Okulumuz

Berkshire College, pekçoğu 18. yüzyıldan kalma binalardan oluşan, yeşillikler içindeki dev bir kampüse sahiptir. Berkshire College, Maidenhead şehir merkezine taksiyle sadece 6 km. uzaklıktadır. Maidenhead, trafiğe kapalı şehir merkezi, büyük alışveriş merkezi ve çarşısıyla öğrenciler için özellikle güvenli bir atmosfer sunar.

Berkshire College, Londra’ya 51 km., Oxford’a 51 km. ve Windsor’a sadece 20 km. mesafededir. Londra Heathrow Havalimanı’ndan sadece 28 km. uzaklıktadır.

Konaklama

Okul kampüsünde; bir, iki,üç veya dört kişilik odalarda kalınacaktır. Her katta tuvalet, lavabo ve duşlardan oluşan kompleksler mevcuttur. Kızlar ve erkekler ayrı binalarda konaklayacaklardır.

Konaklama tam pansiyon esasına göredir, öğrencilerimiz üç öğün yemeklerini okulun self servis kafeteryasında yiyeceklerdir. Tam günlük gezilerde her öğrencimize kumanya paketi verilmektedir.

İngilizce Dersleri

Öğrencilerimiz, haftada 20 ders saati (1 ders=45 dakika), deneyimli öğretmenlerin yönetiminde, max. 15 kişilik sınıflarda İngilizce dersi göreceklerdir. Öğrenciler, programın başladığı Pazartesi günü sabahı İngilizce Seviye Tesbit Sınavı’na alınacaklar, daha sonra eğitim görecekleri sınıflar belirlenecektir.

İngilizce dersleri sabah ve öğleden sonra şeklinde dönüşümlü gerçekleştirilebilir.

ÖNEMLİ

Dünyadaki ülkelerin ara tatillerinin Türkiye’den oldukça farklı olması sebebiyle, kış programlarımızda yaz aylarında olduğu kadar çok sayıda farklı ülkeden öğrenci olmayacağını hatırlatmak isteriz. Bazı yaş gruplarında sadece Türk öğrencilerden oluşan minik kapalı gruplarda ders yapılması ihtimal dahilindedir.

Şubat Tatilinde İngiltere Programımızın öncelikli amacı, Londra ve çevresini kapsayan kültürel bir gezi gerçekleştirmektir.

Sosyal-Sportif-Kültürel Aktivite ve Geziler

 • Sabah kalkıştan akşam yatana kadar hiç ara vermeden öğretmenlerin gözetiminde devam eden günlük program
 • İki haftada toplam 6 yarım ve 5 tam gün gezi, tüm gezilerde eğer programda varsa gidilecek müzelerin giriş ücretleri
 • Akşam aktiviteleri; yarışma, eğlence ve partiler

Gezi destinasyonları

Hyde Park, London Eye ve London River Cruise, Westminster Abbey ve Buckingham Palace çevre gezisi, Piccadilly Circus, Regent Street, Oxford Street, Windsor Castle, Oxford, Harry Potter Studio Tour, Madame Tussaud’s, Science Museum, Natural History Museum, Victoria & Albert Museum, Harrods, Covent Garden, müzikal gezisi, British Museum ve önemli kitapçılar turu. Hampton Court Palace ve Thames nehri gezisi.

Program ücretine dahil olanlar

 • Haftada 15 saat İngilizce dersi
 • Üniversite kampüsünde konaklama
 • Sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemekleri
 • Program boyunca 6 yarım, 5 tam gün gezi
 • Tüm müze, saray ve park giriş ücretleri
 • İngilizce Seviye Tesbit Sınavı
 • Seyahat ve sağlık sigortası
 • Havaalanı transferleri
 • Tüm program boyunca 1dil1insan danışmanlarının sürekli gözetimi
 • 1dil1insan kamp tişörtü

Program ücretine dahil olan 1dil1insan Organizasyon ve Danışmanlık Hizmetleri

 • İngiltere’de geçirilen 2 hafta boyunca 1dil1insan danışmanlarının kesintisiz gözetimi
 • Uçak bileti rezervasyon ve alım işlemleri
 • Program sonunda her öğrencimize İngiltere’de çekilen fotoğraflara ulaşabileceği ve istediği gibi download yapabileceği link

 Program ücretine dahil olmayan hizmetler

İstanbul-Londra-istanbul gidiş dönüş uçak bileti, havaalanı vergileri, Vize bedeli ve vize işlem ücreti, yurtdışı çıkış harcı, kişisel harcamalar için harçlık

Cep Harçlığı

Tüm öğrenci ve velilerimize önemle hatırlatmak istediğimiz bir husus, tüm kamp programlarımızda olduğu gibi  Sömestr Tatilinde İngiltere programımızda da gerçekleştirilen tüm İngilizce dersleri, tüm aktivite ve geziler, konaklama ve yemekler ödediğiniz program ücretinin içindedir. Öğrencilerimiz, okulun tüm imkanlarından ekstra bir ücret ödemeksizin yararlanabileceklerdir.

Cep harçlıkları, pasaport, bilet ve diğer kıymetli belgelerin (sigorta belgeleri, kimlik vs.) saklanması için özel kasa sistemi mevcuttur. Tüm öğrencilerimizin harçlık ve belgeleri okula varılan ilk gün 1dil1insan Grup Lideri tarafından okula teslim edilecek, düzenli bir şekilde imza karşılığı öğrencilerimize ihtiyaç duydukları miktarda harçlık verilecektir.

Sağlık ve Seyahat Sigortası

Her öğrencinin İngiltere’ye gidiş ve dönüş tarihlerini kapsayacak şekilde geçerli bir sağlık sigortası olması zorunludur. Tüm öğrencilerimiz, İngiltere’de işbirliği yaptığımız kuruluşun geniş kapsamlı sağlık ve seyahat sigortası uygulaması kapsamında sigortalanmıştır. Sigorta bedeli okul ücretlerine dahildir.

Öğrencisinin halen uluslararası geçerli bir sağlık sigortası olan velilerimiz arzu ederlerse bu sigortaya ait belgeleri ve kartı da öğrencimizin yanına verebilirler.

1dil1insan İngiltere Yaz Okulu Rehberliği

Şubat Tatilinde İngiltere programında geçirilecek süre boyunca öğrencilerimiz; İngilizce eğitimi, İngiltere’deki eğitim sistemi, yaz okulları konularında uzun yılların deneyimine sahip Emra Kesim ve ekibinin grup liderliğinde bulunacaktır. Ekibimiz de okulumuzda öğrencilerimizle birlikte aynı yatakhanelerde kalacak, aynı yemeği yiyeceklerdir. Geziler ve aktivitelerde öğrencilerimizin yanlarında olacaklardır. Eğitim Danışmanımız ve ekibi, öğrencilerimiz uçağa bindiği andan itibaren dönene kadar yanlarında olacak, olası problemlerin çözümünde okul kurallarının ve İngiliz kanunlarının öngördüğü biçimde danışmanlık yapacaktır. Eğitim danışmanımızın ve tüm grup liderlerinin, ihtiyaç duyduğunuz her an arayabileceğiniz 24 saat açık İngiltere cep telefonu numaraları bulunmaktadır.

İngiltere’ye ulaşım ile ilgili bilgiler, öğrencinizden sorumlu grup liderinin cep telefonu numarası, okul kuralları, öğrencinizi bağlayıcı İngiliz kanunları, öğrencilerimizin yanlarına alması ve almaması gereken eşyalar ile ilgili detaylar, yaz okulunun başlamasına 15 gün kala yaz okulu mektubumuzla tarafınıza ve e-mail ile iletilecektir.

Yaş Grubu

12-17 yaş arası

Tarihler 2020

19 Ocak –  02 Şubat (2 Hafta)

Program Ücreti

£ 2200.- (İngiliz Sterlini)