İngiltere Yaz Okulu Programı

Okulumuz

İngiltere Yaz Okulu programımıza ev sahipliği yapan Moira House Girls School, 140 yıllık geçmişi ile İngiltere’nin en prestijli yatılı kız okullarından bir tanesi olup, uzun yıllardır yaz aylarında dil ve aktivite kamplarına ev sahipliği yapmaktadır.

Moira House School, İngiltere’nin güney sahilindeki en güzel tatil mekanlarından biri olan Eastbourne kentindedir. Okulun konumu, Eastbourne kent merkezine yürüyerek 10-15 dakikalık mesafededir. Eastbourne kentinin Londra’dan uzaklığı yaklaşık 100 km.dir.

Yaş grubu

8-17  arası

(12 yaş altı küçükler grubu olarak ayrılmıştır.)

İngilizce dersleri

Öğrencilerimiz, haftada 15 saat (her hafta 45 dk x 20 ders) yapmaktadırlar. İlk gün yapılacak İngilizce Seviye Tesbit Sınavı’nın ardından tüm öğrencilerimiz İngilizce seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilir. Maximum 12 kişilik sınıflarda, yabancı öğrencilere İngilizce öğretme (TEFL) sertifikalı ve deneyimli öğretmenlerce, en gelişmiş ders materyalleri, internet, multimedia ve proje destekli eğitim yapılmakta ve sınıflarda gereken tüm teknik donanım bulunmaktadır.

İngiltere Yaz Okulu imkanları

 • Kapalı ısıtmalı yüzme havuzu
 • Modern kapalı spor salonu
 • Tenis kortları
 • Geniş yeşil alanlar
 • El sanatları atölyesi
 • Mutfak sanatları atölyesi
 • İnternet ve bilgisayar laboratuarları

Konaklama

İngiltere Yaz Okulu programı kapsamındaki kampüslerde; iki,üç veya dört kişilik odalarda kalınacaktır. (Erkeklerin binasında az sayıda 6 kişilik oda bulunmaktadır.) Her katta tuvalet, lavabo ve duşlardan oluşan kompleksler mevcuttur. Kızlar ve erkekler ayrı binalarda konaklayacaklardır.

Konaklama tam pansiyon esasına göredir, öğrencilerimiz üç öğün yemeklerini okulun self servis kafeteryasında yiyeceklerdir. Tam günlük gezilerde her öğrencimize kumanya paketi verilmektedir.

Öğrencilerimize sunulan aktivite olanakları

Yüzme

Kriket

Tiyatro Drama

Disco

Masa Tenisi

Voleybol

Çeşitli oyun ve yarışmalar

Barbeque

Futbol

Sutopu

Karaoke

Sinema

Hockey

Aerobic

Basketbol

Mutfak Sanatları

Tenis

Resim ve El Sanatları

Laser Quest

Ten-Pin Bowling

Yemekler:

Öğrencilerimiz üç öğün yemeklerini okullarının kafeteryasında arkadaşları ile birlikte yiyeceklerdir. Yemekler self-servis sunulur, arzu eden öğrenci, tüm diğer öğrenciler yemeklerini aldıktan sonra tekrar sıraya girerek doyana kadar yemek alabilir. Her öğrenci yemek bitiminde tepsisini geri bırakmakla sorumludur.

İngiltere Yaz Okulu programımızda, tam günlük gezilerde her öğrencimize, sandviç, meyve suyu/su, meyve, cips ve çikolatadan oluşan kumanya paketi verilmektedir. Gezi günleri akşam yemeği normal programdan daha geç saate kaydırılmaktadır.

Sosyal-Sportif-Kültürel Program

 • Sabah kalkıştan akşam yatana kadar hiç ara vermeden öğretmenlerin gözetiminde devam eden günlük program
 • Haftada 2 tam gün gezi (Çarşamba – Pazar), Çarşamba günkü gezilerde müze giriş ücretleri
 • Her Cuma akşamı okulda öğrenci diskosu
 • Akşam aktiviteleri; yarışma ve eğlenceler, karaoke
 • Hafta içi öğleden sonra sportif ve sosyal aktiviteler
 • Geziler: Londra, Brighton, Hasting, Tunbridge Wells
 • 1dil1insan grubuna özel tam gün Londra’da alışveriş ve müze gezisi

Geziler

Gezilere sadece öğrenciler için tutulmuş olan özel otobüslerle gidilmektedir. İngiltere kanunlarına göre bu yolculuklar sırasında öğrencilerin emniyet kemeri takması zorunludur. Tam günlük gezilerde kahvaltıdan sonra okuldan çıkılır, akşam yemeğine dönülür. Bu gezilerde program bir müze ziyareti + alışveriş zamanı şeklindedir, müze giriş ücretleri program ücretine dahildir. Yarım günlük geziler genellikle daha okula yakın şehirlere gerçekleştirilir. Öğle yemeğinin ardından çıkılır, akşam yemeğine dönülür. Yarım günlük gezilerde herhangi bir müze ziyareti olmayıp, program tamamıyla gidilen yerin tanınması şekildedir. Arzu eden öğrenciler için öğretmenlerin gözetiminde alışveriş zamanı verilmektedir. Tüm geziler öğretmenlerin ve aktivite/gezi sorumlularının gözetiminde gerçekleştirilir.

Çamaşırların yıkanması

İngiltere Yaz Okulu programımızda öğrencilerimizin çamaşırları, belirlenen çamaşır günlerinde ücretsiz yıkanmaktadır.

Cep Harçlığı

Tüm öğrenci ve velilerimize önemle hatırlatmak istediğimiz bir husus, yaz okulu programlarımızın tümünün “all inclusive” olduğudur, dolayısıyla okullarımızda gerçekleştirilen tüm İngilizce dersleri, tüm aktivite ve geziler, konaklama ve yemekler ödediğiniz program ücretinin içindedir. Öğrencilerimiz, okulların tüm imkanlarından ekstra bir ücret ödemeksizin yararlanabileceklerdir.

Cep harçlıkları, pasaport, bilet ve diğer kıymetli belgelerin (sigorta belgeleri, kimlik vs.) saklanması için özel kasa sistemi mevcuttur. Tüm öğrencilerimizin harçlık ve belgeleri okula varılan ilk gün 1dil1insan Grup Lideri tarafından okula teslim edilecek, düzenli bir şekilde imza karşılığı öğrencilerimize ihtiyaç duydukları miktarda harçlık verilecektir.

Sağlık ve Seyahat Sigortası

Her öğrencinin İngiltere’ye gidiş ve dönüş tarihlerini kapsayacak şekilde geçerli bir sağlık sigortası olması zorunludur. Tüm öğrencilerimiz, İngiltere’de işbirliği yaptığımız kuruluşun geniş kapsamlı sağlık ve seyahat sigortası uygulaması kapsamında sigortalanmıştır. Sigorta bedeli okul ücretlerine dahildir.

Öğrencisinin halen uluslararası geçerli bir sağlık sigortası olan velilerimiz arzu ederlerse bu sigortaya ait belgeleri ve kartı da öğrencimizin yanına verebilirler.

Program Ücretlerine Dahil Hizmetler

 • Öğretmenlerin gözetiminde aralıksız devam eden program
 • Haftada 15 saat, EFL deneyimli öğretmenlerce verilen İngilizce dersi
 • Okul kampüsünde tam pansiyon konaklama
 • Sosyal-sportif-kültürel aktivite programı, yarışma ve eğlenceler, geziler
 • Londra Heathrow Havaalanı’ndan karşılama, havaalanı-okul-havaalanı transferleri
 • İngilizce Seviye Tesbit Sınavı
 • Öğrenci Kimlik Kartı
 • Tüm eğitim ve ders materyalleri
 • 1dil1insan kamp tişörtü
 • Aktivitelerle ilgili tüm araç-gereçlerin kullanımı (raketler, toplar vb)
 • Her öğrenciye çanta, dosya ve kalem içeren Hoşgeldin Paketi
 • Program sonunda Kurs Bitirme Sertifikası ve başarı değerlendirme raporu
 • Öğrencinin harçlığının saklanması için okul içi özel banka hesabı
 • Sağlık ve seyahat sigortası

Program ücretine dahil olan 1dil1insan Organizasyon ve Danışmanlık Hizmetleri

 • İngiltere’de geçirilen süre boyunca 1dil1insan danışmanlarının kesintisiz gözetimi*
 • Uçak bileti rezervasyon ve alım işlemleri
 • İngiltere’deki kanunların, okul kurallarının anlatıldığı, okulun ve programın tanıtıldığı, veli ve öğrencilere yönelik Bilgilendirme Toplantısı
 • Program sonunda her öğrencimize İngiltere’de çekilen fotoğraflardan oluşan 1dil1insan CD’si

* İlk 3 hafta bireysel programdır. Grup lideri eşliğinde İngiltere’ye uçulacaktır. İlk 3 günlük alışma süreci boyunca grup liderimiz öğrencilerin yanlarında olacaktır. Dördüncü haftadan itibaren grup liderimiz ve grup arkadaşları ile belirli aktivitelerde ve gezilere grup halinde hareket edilecektir.

 

Program ücretine dahil olmayan hizmetler

İstanbul-Londra-istanbul gidiş dönüş uçak bileti, havaalanı vergileri, Vize bedeli ve vize işlem ücreti, yurtdışı çıkış harcı

Program süresi

İngiltere Yaz Okulu Organizasyonumuzda 2, 3, 5 ve 6 haftalık seçenekler bulunmaktadır. Bu seçenekler, öğrencisini 1dil1insan’ın deneyimli grup liderleri gözetiminde İngiltere’ye göndermek isteyen, ancak program süresinin seçiminde esnek olmak isteyen velilerimiz düşünerek hazırlanmıştır. Program süresinin seçiminde, öğrencinin yaşı, karakteri, daha önce aileden kamp/yaz okulu aktivitelerine katılmak üzere ayrı kalıp kalmadığı, daha önce yurt dışına çıkıp çıkmadığı, İngilizce bilgisi gibi konular önemli kriterlerdir. Arzu eden velilerimiz bizden çocuklarına en uygun sürenin seçiminde yardım alabilirler.

1dil1insan İngiltere Yaz Okulu Rehberliği

İngiltere’de geçirilecek süre boyunca öğrencilerimiz; İngilizce eğitimi, İngiltere’deki eğitim sistemi, yaz okulları konularında uzun yılların deneyimine sahip Emra Kesim ve ekibinin grup liderliğinde bulunacaktır. Ekibimiz de yatılı okullarda öğrencilerimizle birlikte aynı yatakhanelerde kalacak, aynı yemeği yiyeceklerdir. Geziler ve aktivitelerde öğrencilerimizin yanlarında olacaklardır. Eğitim Danışmanımız ve ekibi, öğrencilerimiz uçağa bindiği andan itibaren dönene kadar yanlarında olacak, olası problemlerin çözümünde okul kurallarının ve İngiliz kanunlarının öngördüğü biçimde danışmanlık yapacaktır.

Programa 5 veya 6 hafta katılan öğrencilerimizin ilk 3 haftası grup lidersiz bireysel programdır. Bu öğrencilerimiz İngiltere’ye grup liderimiz eşliğinde uçacaklar ve ilk 3 günlük alışma süreci boyunca liderimizin gözetiminde olacaklardır. Dördüncü haftadan itibaren grup liderimiz ve diğer arkadaşları ile birlikte belirli ortamlarda ve gezilerde grup olarak hareket edeceklerdir.

Programa 2 ve 3 hafta katılacak öğrencilerimiz bu sürenin tamamı boyunca grup liderinin gözetiminde bulunacaklardır.

Tüm öğrencilerimiz uçuşlarını grup liderleri ile gerçekleştireceklerdir.Eğitim danışmanımızın ve tüm grup liderlerinin, ihtiyaç duyduğunuz her an arayabileceğiniz 24 saat açık İngiltere cep telefonu numaraları bulunmaktadır.

İngiltere’ye ulaşım ile ilgili bilgiler, öğrencinizden sorumlu grup liderinin cep telefonu numarası, okul kuralları, öğrencinizi bağlayıcı İngiliz kanunları, öğrencilerimizin yanlarına alması ve almaması gereken eşyalar ile ilgili detaylar, yaz okulunun başlamasına 15 gün kala yaz okulu mektubumuzla tarafınıza ve e-mail ile iletilecektir.

Yaş Grubu

8-17 arası

Tarihler 2020

19 Temmuz – 01 Ağustos (2 Hafta)
19 Temmuz – 08 Ağustos (3 Hafta)

28 Haziran  –  01 Ağustos (5 Hafta)
28 Haziran  – 08 Ağustos (6 Hafta)

Fiyatlar

2 haftalık program: £ 2150.-
3 haftalık program: £ 2950.-

5 haftalık program: £ 4650.-
6 haftalık program: £ 5500.-

(Tüm ücretler İngiliz Sterlini’dir.)