İngiltere Yaz Okulu Programı 2023

You are here:

İngiltere Yaz Okulu Programı 2023

Okulumuz

İngiltere Yaz Okulu programımızın gerçekleşeceği okulumuz olan Twin English Centre Eastbourne, 18.yüzyıldan kalma, birinci derece koruma altında tarihi eser niteliği taşıyan ve çok sayıda binadan oluşan bir konaktır. İlk yapılan binaların tarihi 1544’tür. Toplam 10 hektarlık arazisi ile çok geniş bir alana yayılan tesis, geçmişte pek çok kraliyet ailesi mensubunun evi olmuştur ve uzun yıllardır dil okulu olarak hizmet vermektedir. Okulun birçok yerinde tarihi eser ve antikalar (avizeler, kitaplıklar, şömineler, fırın vs) bulunmaktadır.

Twin Eastbourne kampüsü, İngiltere’nin güney sahilindeki en güzel tatil mekanlarından biri olan Eastbourne kentindedir. Okulun konumu, Eastbourne kent merkezine yürüyerek 10-15 dakikalık mesafededir. Eastbourne kentinin Londra’dan uzaklığı yaklaşık 100 km’dir. Direk tren seferleri ile Londra’ya ulaşılabilmektedir.

Yaş grubu

12-17  arası

İngilizce dersleri

Öğrencilerimiz, haftada 20 ders saati (1 ders saati= 45 dk), deneyimli öğretmenlerin yönetiminde, max. 16 kişilik sınıflarda İngilizce dersi göreceklerdir. Öğrenciler, programın başladığı Pazartesi günü sabahı İngilizce Seviye Tesbit Sınavı’na alınacaklar, daha sonra eğitim görecekleri sınıflar belirlenecektir.

İngiltere Yaz Okulu programımızda dersler, öğrencilerin dinleme ve konuşma becerileri ile kelime haznelerini geliştirecek, telaffuzlarını güçlendirecek, anlayarak ve güvenle İngilizce konuşmalarını sağlayacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır ve proje çalışmalarının yanı sıra, sınıf dışındaki ortamlarda da İngilizce konuşma fırsatları yaratmak amacıyla yoğun bir aktivite programı ile desteklenmektedir.

Kampüs imkanları

 • 23 adet modern ve aydınlık derslik
 • Geniş, modern yemekhane
 • Modern kapalı spor salonu
 • Tenis kortları
 • Geniş yeşil alanlar
 • Futbol sahaları
 • Badminton sahaları
 • Masa tenisi (kapalı)
 • Kütüphane
 • Çalışma salonu
 • Bilgisayar laboratuarı
 • Ücretsiz wi-fi

Konaklama

Okul kampüsünde; geçmişte İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in de konaklamış olduğu tarihi ana binada, dört veya beş kişilik odalarda kalınacaktır. Okulda daha büyük kapasiteli odalar ve iki adet 12 kişilik yatakhane de bulunmaktadır. Her katta tuvalet, lavabo ve duşlardan oluşan kompleksler mevcuttur. Her 7 öğrenciye bir duş ve her 9 öğrenciye bir tuvalet düşmektedir. Çarşaflar her hafta değişmektedir. Öğrencilerimiz kendi havlularını getireceklerdir.

Kızlar ve erkekler ayrı bölümlerde konaklamaktadırlar.
Konaklama tam pansiyon esasına göredir, öğrencilerimiz üç öğün yemeklerini okulun self servis kafeteryasında yiyeceklerdir. Tam günlük gezilerde her öğrencimize kumanya paketi verilmektedir.

Öğrencilerimize sunulan aktivite olanakları

Yüzme

Kriket

Tiyatro Drama

Disco

Masa Tenisi

Voleybol

Çeşitli oyun ve yarışmalar

Barbeque

Futbol

Tenis

Karaoke

Sinema gecesi

Laser Quest

Resim ve El Sanatları

Basketbol

Ten-Pin Bowling

Yemekler:

Öğrencilerimiz üç öğün yemeklerini okullarının kafeteryasında arkadaşları ile birlikte yiyeceklerdir. Yemekler self-servis sunulur, arzu eden öğrenci, tüm diğer öğrenciler yemeklerini aldıktan sonra tekrar sıraya girerek doyana kadar yemek alabilir. Her öğrenci yemek bitiminde tepsisini geri bırakmakla sorumludur.

İngiltere Yaz Okulu programımızda, tam günlük gezilerde her öğrencimize, sandviç, meyve suyu/su, meyve, cips ve çikolatadan oluşan kumanya paketi verilmektedir. Gezi günleri akşam yemeği normal programdan daha geç saate kaydırılmaktadır.

Sosyal-Sportif-Kültürel Program

 • Sabah kalkıştan akşam yatana kadar hiç ara vermeden öğretmenlerin gözetiminde devam eden günlük program
 • Haftada 1 tam ve 1 yarım günlük iki gezi, tam günlük gezilerde müze/park giriş ücretleri
 • Hafta içi öğleden sonra sportif ve sosyal aktiviteler
 • Akşam aktiviteleri; yarışma ve eğlenceler, karaoke
 • Geziler: Londra, Brighton, Hasting, Tunbridge Wells vb.
 • 1dil1insan grubuna özel tam gün Londra’da alışveriş ve müze gezisi

Geziler

Gezilere sadece öğrenciler için tutulmuş olan özel otobüslerle gidilmektedir. İngiltere kanunlarına göre bu yolculuklar sırasında öğrencilerin emniyet kemeri takması zorunludur. Tam günlük gezilerde kahvaltıdan sonra okuldan çıkılır, akşam yemeğine dönülür. İngitere Yaz Okulu programımızdaki bu gezilerde program bir müze ziyareti + alışveriş zamanı şeklindedir, müze giriş ücretleri program ücretine dahildir. Yarım günlük geziler genellikle daha okula yakın şehirlere gerçekleştirilir. Öğle yemeğinin ardından çıkılır, akşam yemeğine dönülür. Yarım günlük gezilerde herhangi bir müze ziyareti olmayıp, program tamamıyla gidilen yerin tanınması şekildedir. Arzu eden öğrenciler için öğretmenlerin gözetiminde alışveriş zamanı verilmektedir. Tüm geziler öğretmenlerin ve aktivite/gezi sorumlularının gözetiminde gerçekleştirilir.

Sağlık ve Seyahat Sigortası

İngiltere Yaz Okulu programımıza kayıt olan her öğrencinin İngiltere’ye gidiş ve dönüş tarihlerini kapsayacak şekilde geçerli bir sağlık sigortası olması zorunludur. Tüm öğrencilerimiz, İngiltere’de işbirliği yaptığımız kuruluşun geniş kapsamlı sağlık ve seyahat sigortası uygulaması kapsamında sigortalanmıştır. Sigorta bedeli okul ücretlerine dahildir.

Öğrencisinin halen uluslararası geçerli bir sağlık sigortası olan velilerimiz arzu ederlerse bu sigortaya ait belgeleri ve kartı da öğrencimizin yanına verebilirler.

İngiltere Yaz Okulu Program Ücretlerine Dahil Hizmetler

 • Öğretmenlerin gözetiminde aralıksız devam eden program
 • Haftada 20 ders, deneyimli öğretmenlerce verilen İngilizce dersi
 • Okul kampüsünde tam pansiyon konaklama
 • Sosyal-sportif-kültürel aktivite programı, yarışma ve eğlenceler, geziler
 • Londra Heathrow Havaalanı’ndan karşılama, havaalanı-okul-havaalanı transferleri
 • İngilizce Seviye Tesbit Sınavı
 • Öğrenci Kimlik Kartı
 • Tüm eğitim ve ders materyalleri
 • 1dil1insan 2023 kamp tişörtü
 • Aktivitelerle ilgili tüm araç-gereçlerin kullanımı (raketler, toplar vb)
 • Program sonunda Kurs Bitirme Sertifikası ve başarı değerlendirme raporu
 • Sağlık ve seyahat sigortası

Program ücretine dahil olan 1dil1insan Organizasyon ve Danışmanlık Hizmetleri

 • İngiltere’de geçirilen süre boyunca 1dil1insan danışmanlarının kesintisiz gözetimi (2 ve 3 haftalık programlar)
 • Uçak bileti rezervasyon ve alım işlemleri
 • İngiltere’deki kanunların, okul kurallarının anlatıldığı, okulun ve programın tanıtıldığı, veli ve öğrencilere yönelik Bilgilendirme Toplantısı

Program ücretine dahil olmayan hizmetler

İstanbul-Londra-istanbul gidiş dönüş uçak bileti, havaalanı vergileri, vize bedeli ve vize işlem ücreti, yurtdışı çıkış harcı

Program süresi

İngiltere Yaz Okulu Organizasyonumuza öğrencilerimiz 2 ve 3 hafta için grup lideri eşliğinde ya da  12 haftaya kadar bireysel olarak katılabilirler.  Okulumuz 18 Haziran – 10 Eylül tarihleri arasında öğrenci kabul etmektedir. (Tercih eden öğrenci ve velilerimiz için aile yanı seçeneği bulunmaktadır.) Program süresinin seçiminde, öğrencinin yaşı, karakteri, daha önce aileden kamp/yaz okulu aktivitelerine katılmak üzere ayrı kalıp kalmadığı, daha önce yurt dışına çıkıp çıkmadığı, İngilizce bilgisi gibi konular önemli kriterlerdir. Arzu eden velilerimiz bizden çocuklarına en uygun sürenin seçiminde yardım alabilirler.

1dil1insan İngiltere Yaz Okulu Rehberliği (2 ve 3 haftalık programlar) 

İngiltere’de geçirilecek süre boyunca öğrencilerimiz; İngilizce eğitimi, İngiltere’deki eğitim sistemi, yaz okulları konularında uzun yılların deneyimine sahip Emra Kesim ve ekibinin grup liderliğinde bulunacaktır. Ekibimiz de yatılı okullarda öğrencilerimizle birlikte aynı yatakhanelerde kalacak, aynı yemeği yiyeceklerdir. Geziler ve aktivitelerde öğrencilerimizin yanlarında olacaklardır. Eğitim Danışmanımız ve ekibi, öğrencilerimiz uçağa bindiği andan itibaren dönene kadar yanlarında olacak, olası problemlerin çözümünde okul kurallarının ve İngiliz kanunlarının öngördüğü biçimde danışmanlık yapacaktır.

Tüm öğrencilerimiz uçuşlarını grup liderleri ile gerçekleştireceklerdir.Eğitim danışmanımızın ve tüm grup liderlerinin, ihtiyaç duyduğunuz her an arayabileceğiniz 24 saat açık İngiltere cep telefonu numaraları bulunmaktadır.

İngiltere’ye ulaşım ile ilgili bilgiler, öğrencinizden sorumlu grup liderinin cep telefonu numarası, okul kuralları, öğrencinizi bağlayıcı İngiliz kanunları, öğrencilerimizin yanlarına alması ve almaması gereken eşyalar ile ilgili detaylar, yaz okulunun başlamasına 15 gün kala yaz okulu mektubumuzla tarafınıza e-mail ile iletilecektir.

Kamp Bilgileri

Yaş Grubu: 12-17 Yaş

Kamp Tarihleri:

1.Dönem:
03 Temmuz – 16 Temmuz (2 Hafta)
03 Temmuz – 23 Temmuz (3 Hafta)

2.Dönem:
06 Ağustos – 20 Ağustos (2 hafta)
06 Ağustos – 27 Ağustos (3 hafta)

Kamp Ücretleri 2023:

2 haftalık program: £ 2130.-
3 haftalık program: £ 3100.-

(Tüm ücretler İngiliz Sterlini’dir.)

Okul Konumu

Program Fotoğrafları