Referanslarımız

You are here:

HAPPY BOOK

Velilerimiz ve öğrencilerimiz bizi denediler ve tekrar tekrar geldiler.

Referanslarımızı inceleyip hakkımızda yazdıkları yazıları okuyabilirsiniz. Bizi kampçılarımızdan ve velilerimizden dinleyin.

İngiltere benim ilk yurtdışı tecrübemdi ve tabii ki biraz korku ve biraz da endişeyle gittim oraya. 5 haftalık bir program; öğretmenlerinin mükemmel olduğu Eastbourne School of English’te dil eğitimi aldım ve çok tatlı bir ailenin yanında konakladım.Gitmeden önce nasıl olacak, alışabilecek miyim, ailemle anlaşamazsam ne yaparım gibi sorular vardı kafamda, ama oraya gittiğimde her şey o kadar güzel geçti ki bütün sorularımın ve endişelerimin yersiz olduğunu anladım.

Bir sıkıntım olduğunda veya bir abla tavsiyesine ihtiyaç duyduğumda ise Emra hocam her zaman bir telefon uzağımdaydı.Hayatımın bu zamana kadar ki en güzel deneyiminde bana yol gösterdiğin ve her zaman yanımda olduğun için çok teşekkür ederim Emra Ablacım!.

Selin Türkan

İlk İngiltere maceram 2 temmuz 2012 tarihinde Eastbourne şehrindeki Moira House Okulu’ naydı.12 yaşındaydım ve ilk kez yurtdışına çıkacaktım. Çok heyecanlıydım, yaklaşık 15 kişilik bir grupla ve tabi ki Emra Hoca’yla beraber yola koyulduk. Orada kaldığımız 3 hafta boyunca hem derslere girdik, hem faaliyetlere katıldık, hem de çeşitli yerlere gezi yaptık. Geceleri pizza kaçamakları da (söylemeden geçemeyecektim gece açken çok iyi gidiyor) yaptık.

Okulda herkes çok anlayışlı ve yardımseverdi, insanlar konusunda çok fazla zorluk çekmedim. Okulda sadece ders değil çeşitli aktiviteler de yaptık. Hem farklı kültürlerle bir arada olmak, onlarla iletişim kurmak çok keyifliydi hem de dilimi geliştirdim. İlk hafta alışma süreci olarak geçti ama son hafta hiç dönmek istemedim. Zaman ne kadar çabuk geçti diye düşünüyorsunuz. Kendi grubumuzla da çok güzel vakit geçirdik. Böyle insanları tanıdığım için çok mutluyum.

Geçtiğimiz yaz ilk defa tek başıma gittim ve bir ailenin yanında 5 hafta kaldım. Böyle söyleyince uzun bir süre gibi görünüyor. Yine Eastbourne ‘de kaldım. Bu beş hafta boyunca hafta içi okula gidip geldim, okuldan sonra düzenlenen aktivitelere katıldım, hafta sonları edindiğim arkadaşlarla başka yerler gittik, turlarla görmek istediğim yerleri gördüm.

Bu süreçte yeni insanlarla tanıştım, her ülkeden bir arkadaş edindim, dili daha akıcı ve rahat kullanmaya başladım (başlarda çekinmeme rağmen). Kaldığım aileyle çok güzel bağlar kurdum. Kendimi tanıdığım, neler yapabildiğimi gördüğüm bir beş hafta oldu benim için. Bundan sonra da tekrar gitmek istediğim bir yer kazanmış oldum.

Beni bu güzel yerle tanıştıran, birlikte çılgınlıklar yapıp eğlendiğimiz,h er konuda yanımda olup desteğini esirgemeyen, böyle bir deneyimde yanımda olan Emra Hocam’a ve 1dil1insan’a çok teşekkür ederim.

Sevgili Emra, biliyorum çocukluk arkadaşıyız diye hiçbir övgümü yayınlamıyorsun ama bu haksızlık! Lütfen bizim de tecrübemizi ebeveynler ile paylaşmamıza izin ver. Colette yarı İtalyan, yarı Türk eğitimine Iİalya’da devam ediyor. Malum İtalya’da İngilizce seviyesi yok denilecek kadar az.

Okul araştırırken tesadüf sonucu tekrar anaokuldan beri arkadasim Emra‘yı buldum ve 1dil1insan ile İngilizce maceramız başladı. Kızım 12 yaşında ve 2 sene İngiltere 1 sene Amerika macerası yaşadı. 8 yaşında Emra ablası ile hayatının en güzel haftalarını geçirdi. Benim ise içim rahat kücücük çocuğumu dostum Emra‘ya emanet ettim.

Kızım bugün İngilizce Tıp okumak istiyor, başarılı ve çok sorumlu bir çocuk. Mütercim tercüman gibi 4 dili birbirine çeviriyor. Emra ablası eğer bu çocuk büyük bir kadın olursa bunda senin payın çok.

Sevgiler.

Kızımız Artık Büyümüş SBS Denilen badireyi atlatıp bir lise öğrencesi olmuştu.Artık Yurdışına çıkma vakti gelmişti. Ama Doğru insan ve Doğru Şirket acaba hangisiydi? İnce araştırmalar ve Bir yığın insanla görüşmeden sonra Emra Hanımla ve 1dil1insan’la tanıştık. Daha ilk görüşte kızımı taaa Amerikalar ‘a Emra Hanım’dan başka kimse ile gönderemeyeceğimi biliyordum ve yanılmadım. Çocuklarımızın hem Ablası,Hem öğretmeni hem de Annesi oldun.

Daha ilk Yurdışı tecrübesinde kızım okadar güvende hissettiki kendini sayenizde bu tecrübesi onun olgunlaşıp büyümesine katkı sağladı. Bizlere de gönül rahatlığı içinde dönüşünü beklemek kalmıştı. Sizinle seyahatlerinde alacakları eğitimin kalitesi zaten tartışılmaz; fakat tüm bu tecrübede sizin, çocuklarımızın yanında olduğunuzu bilmemiz bizim için ayrıca lüks.

İYİ Kİ VARSINIZ ….

Bu yıl New York’u sabırsızlıkla Bekliyoruz.

11 yaşındaki kızımı yurtdışı yaz okuluna göndermeyi istiyordum. Epey bir araştırmadan sonra 1dil1insan Yaz Okulu’na karar verdim. Kızımın yaşı ufak olduğundan biraz da tereddüt içindeydim. Fakat 1dil1insan firmasından Emra Hanım’la göndermekte çok isabetli bir karar verdiğimi anladım.

Emra Hanım bir eğitim danışmanından çok, çocuklara hem annelik hem de ablalık yaptı. 3 haftalık eğitim programının haricinde de Londra’da gezilmedik görülmedik yer bırakmamışlar. İstediğimiz anda kendisine ulaşabildik. Program boyunca 1dil1insan sitesine koyduğu fotoğraflarla çocuklarımızın neler yaptığını, nerelere gittiğini gördük.

Emra Hanım’a çok teşekkür ediyor, bu seneki programını bekliyorum.

Kızımın hayalinin perisi güzel Emra Hoca’ya, Yüzü gibi kalbi de güzel olan Emra Hoca ile 2 yıl önce tanıştık. Benim ve kızımın okul hayatı onun sayesinde inanılmaz bir şekilde değişti. Kızım hep yurtdışında okumak istiyordu, bu hayaline Emra Hoca sayesinde kavuştu, şimdi İngiltere’de lise 2. sınıfta okuyor ve çok mutlu. Her zaman tatlı diliyle, güler yüzüyle kızıma bir anne gibi davranan Emra Hoca’ya sonsuz teşekkürler.

Geçen yaz kızımla bir ilki yaşadık ve birbirimizden üç hafta ayrı kaldık. İlk deneyimimiz Emra Hanım sayesinde mükemmel geçti. Kızıma akademik ve sosyal anlamda çok şey kazandırdığı için Emra Hanım’a çok teşekkür etmek isterim. Böyle özel bir insanı tanıdığım için de kendimi çok şanslı hissediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim.

Selam Emra Abla, Seni ilk gördüğümde gerçekten sıcakkanlı bir insan olduğunu anladım, daha ilk görüşmemizde gösterdin bana o sıcaklığını, bu yüzden bir an bile tereddüt etmedim seninle İngiltere’ye gelmeyi… Gerçekten bana hayatımın en unutulmaz deneyimini yaşattın, bunun için sana çok teşekkür ederim. İngilterede acı, tatlı, mutluluk ve heyecan dolu bir 3 hafta geçirdik. Çok farklı bir dünya gösterdin bize.

Ben şu an üniversite hazırlıktayım, inşallah seneye Uluslararası İlişkiler 1. sınıf öğrencisi olacağım. İngiltere gezisi okuyacağım bölümle ilgili bana çok şey kattı. Farklı kültürler, insanlar, yerler ve en hassas olduğum nokta ve bunda senin de hassas olduğunu biliyorum farklı yemekler gördük, yedik. Cuma günleri yediğimiz balıkları hiç unutmayacağım. Orada çok güzel arkadaşlar edindim. Bir de bizim grubumuzda doğallığıyla bizi şaşırtan bir cimcimemiz vardı, İrem….

Uzun yazdım ama, anılarım canlandı hep gözümde… Kısacası seninle her yere gelirim Emra Abla, hiç korkmadan, tereddüt etmeden. Örnek aldığım kişisin ve idolümsün, ilerde ben de senin gibi yurtdışına öğrenci götürmek istiyorum ve bunun için bana hep yardımcı olacağını biliyorum…

SENİ ÇOK SEVİYORUM

Canım Oğlumun Sevgili Emra Ablası,

Oğluma inanılmaz katkıları olan ve onun bir yil boyunca gitmeyi hayal ettiği 2007 Almanya Yaz Kampı organizasyonunda titizliğiniz ve ilginiz için teşekkür eder, başarılarınızdan dolayi sizi kutlarım. İki haftalık programa katılıp, kampüs ortamındakı yaz okulunu çok beğenen oglumun Almanya’da kalma süresini dört haftaya uzatma isteğindeki ilginiz ve çabanız müthişti. Dört hafta sonunda oğlumla birlikte yaz okulunda,

Almanya’daki gezilerinde, farklı ülkelerden gelmiş birçok arkadaşı ile birlikte çekilmiş fotoğraflarında organizasyonunuzun kalitesi ve mükemmelliği fark ediliyordu. Ofisinize bilgi almaya geldiğim gün benim endişelerim ve birbirinden garip sorularıma yüzünüzden hiç eksilmeyen gülümsemenizle katlandığınız ve oğlumun bu organizasyona katılması için beni ikna ettiğiniz için binlerce teşekkürler. Ayrıca Almanya’da olduğu sürede oğluma bir anne gibi davranan Asuman Hoca’ya da çok teşekkür ederim.

Başarılarınızın devamını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

1dil1insan’ın kurucusu canım Emra Ablam’a; Hayatımın en büyük deneyimi olan AMERİKA yolunun ışığını yakan ve yakında gerçekleşecek olan İNGİLTERE yolculuğumun yapıtaşı Emra Ablam; Tedirginliklerimi,kararsızlıklarımı aydınlattığın için, Bitmek bilmeyen sorularıma usanmadan cevap verdiğin için, “Eyvah! Şimdi ne yapacağım?” dediğim yerde yardımıma koştuğun için, Mantığımın sesi olup doğru kararlar vermemi sağladığın için, Hayatımda yaşadığım ve yaşayacağım bu eşsiz 2 deneyimde neyi nasıl yapmam gerektiği konusunda her türlü detayla beni yönlendirdiğin için, Sana sonsuz Teşekkürler Emra Ablacım.

Çok Teşekkürler…

Canım Emra Ablamm !
Öncelikle hersey için çok teşekkür ederim, hayatımda geçirdiğim en güzel dakikalar, en güzel tatildi. Çok güldük, çok eğlendik. Iyi ki geçen sene tanıştık, bu sene de beraber olduk. Hiçbir şekilde, hiçbir konuda yardımını, desteğini eksik etmedin. Umarim yeniden böyle güzel bir tatil geçiririz. Umarım en kötü günümüz böyle olur.

Seni çok seviyorum !

Dün gibi hatırlıyorum, Emra Ablamın ofisine master programları hakkında konuşmak için gittiğim günü. İçim nasıl sıkılıyordu, master dediğin şey başli başına zor, üstelik yurtdışında yapacaksın, iyice hakim olmadığın bir dilde, ailenden, sevdiğin herkesten uzak bir başına. Ofise girdiğim anda Emra Ablamın sıkıntımı farkettiğinden emindim, benim karakterimi az çok biliyordu, taa İngiltere kampından. İngiltere’ye daha önce gitmiştim, bir tek oraya gidebilirim gibime geliyordu, 2 saatlik yoldu nasılsa, çok bunalırsam atlar gelirdim. Ama nasıl olacak bir türlü içime sindiremiyordum. Konuşmaya başladık, ben anlatırken kafamdakileri bu işi kimse çözemez diyordum ki Emra Abla bombalamaya başladı: Madem bu kadar uzakta olmaktan tedirgindim uzun süreliğine, neden 6 aylık bir dil okuluyla başlamıyordum? Ayrıca master için Türkiye’de Toefl alma derdiyle uğraşacağıma neden yurtdışında dili hakkıyla öğrenerek rahatlıkla Toefl’i da alıp dönmüyordum? Sonra pekala istersem master için gidebilirdim. Israr ediyordum ben ama, Amerika çok uzaktı, nasıl dönerdim ordan geriye çok özlersem? Emra Abla cevabı yapıştırdı: “ Uçaga bindikten sonra ne farkeder ki, sen İngiltere’ye de gitsen 6 ay içinde dönmezsin zaten! Fırsatın olmaz!“ dedi. Bu sözler beni o kadar rahatlatmıştı ki. Fikre çabucak ısındım ve koşuşturmalı, stresli dönem başladı. Emra Abla herşeyi hallediyordu gerçi, bana sadece stresi, nasıl olacak nasıl yapacağım derdi düşüyordu.:) Yaptığım tek şey vize görüşmesine gitmek ve nasıl bir yerde kalmak istediğime karar vermek oldu. Ardından gidiş zamanı geldi çattı. Havaalanında ailemle birlikte el salladı Emra Ablam bana, dönüp arkama bakmadım tekrar. 12 saat sonra Amerika’daydım.

Amerika, New York.. Öyle çabucak sarmaladı ki beni. İlk günlerin acemiliğinden sonra kendini sanki hayatın boyunca orada yaşamış gibi hissediyorsun. Her çeşit ırktan insan etrafında beliriyor sen metrodayken, yemek yiyorken, Starbucks’ta kahveni yudumlarken. Pijamanla sokağa çıksan kimse dönüp bakmıyor sana. Halloween, Thanksgiving derken zırt pırt kendini parade’lerin içinde buluyorsun abuk sabuk kostümlerle sokağa atıyorsun kendini, eğlenmeye hep bahane var! Dil okulunda bir yandan İngilizceni toparlıyorsun, bir yandan hergün yeni bir insandan yeni bir şey öğreniyorsun. Dünya insanları canciğer arkadaşın oluyor, oturup aynı masada bir yandan dünya siyaseti üzerine konuşuyorsun, bir yandan nefis takolari midene indiriyorsun. 🙂 Hayatımın en anlamlı, en güzel günleriydi. 6 ayda 10 seneye değecek kadar yaşadım, gördüm ve büyüdüm. Kalbimde New York günlerim, aklımda son gecemden kalma Empire State’den, Brooklyn Bridge’den, Marriot Roof’dan nefis New York manzaraları ve cebimde Toefl belgemle evime döndüm… Bu maceramda her an desteğini hissettiğim, o kadar uzaktan bir telefonla imdadıma koşan Emra Ablama çok teşekkür ediyorum. İki yurtdışı maceramı da hayatımın en güzel günleri haline getirdiği için ona minnet borçluyum.

Biz önce Emra Hanım’ı tanıdığımıza çok memnun olduğumuzu söyleyerek başlamak istiyoruz. İki oğlumuz var. Yiğit ve Hürkan. Şu anda Yiğit 10., Hürkan’da 7. sınıfa gidiyor. Her ikisi de 3. sınıftan beri Emra Hanım ile yaz kamplarına katılıyorlar. Bizim Emra Hanım’la tanışmamız Bursa’da yaşıyorken çocukların okulu vasıtası ile oldu. Daha ilk yıldan itibaren Emra Hanım ile birlikte çocuklarımızı dünyanın öbur ucuna bile gönderebileceğimize inandık ve başka bir arayış içine de hiç girmedik.

Bugün hiç yanılmadığımızı bir kez daha görüyoruz. Sizi tanıyalı 8 yıl oldu. Gözümüz hiç arkada kalmadan çocuklarımızı sizinle her yaz yurtdışı kamplarına gönderiyoruz. Göndermeye de devam edeceğiz… Yiğit ve Hürkan da sizinle seyahat etmekten çok memnunlar ve sizin olduğunuz yerde kendilerini daha güvende hissettiklerini söylüyorlar. Bir kez daha çok teşekür ederiz. Güvenimizin, dostluğumuzun ve başarılarınızın devamı dileği ile.

Sevgilerimizle.

Bazen kişiler fırmaların önüne geçerler, bazen de tersi olur. “1 dil 1 insan”, Evet, cocuklarımızı yurtdışına götüren bir organizasyon ve danışmanlık firması; hepsinden onemlisi bir dostun bizlere ulaşmasının bağlantı noktası.

Internet günümüzde ne kadar önemli bir olgu. Kızımızı yurtdısına yaz okuluna gönderme kararı aldığımızda çok ciddi bir araştırmaya girdik. Tabii yol gostericimiz internet vasıtasıyla. Onlarca firmaya ulaştık, hepsiyle görüştük. Hiçbiri bizde “Evet bu!” hissi uyandırmadı. Taa ki bahsi geçen dost Emra’ya ulasana kadar. Son 2 yıldır ailemizde bir Emra Kesim gerceği var. Artık bir yaz okulu arayışımız yok ya da kızımız bu yaz nereye gidecek diye düşünmüyoruz. Onlar Emra Abla’sıyla kendileri organize oluyor ve size hiçbir konuda görev bırakmıyorlar.

Insanın evladından daha değerli neyi olabilir ki. İşte o kıymetlimizi en az bizim kadar kollayan gerçek bir ablası var.

Geçen yıl Londra’da o tatsız olaylar yaşanırken İngıltere’de idi bizim kızımız. Biz olayları daha TV’den öğrenmeden, patlamadan sadece 5 dakika sonra kendilerinden bizi haberdar eden ve bizim meraklanma, telaşlanma, panikleme şansımızı elimizden alan sevgili dostumuza ne söyleyebiliriz ki. O artık bizim aile dostumuz, kızımızın ablası. Bizim kendileri icin yazacaklarımız bir dostu anlatmaktan öte değil ki . İyi ki varsın Emra Abla!!!!!!!

Geçen yıl kızım Özge Topkarcı firmanız aracılığı ile İngiltere’ye eğitime gitti. Oradayken sık sık telefonlaştığımızda memnuniyetini dile getiriyordu ve döndüğünde mutluluğu yüzünden okunuyordu. Kaldığı yer, kurs gördüğü okul, eğitim, her şey onun için çok güzeldi. Kızımın eğitimi için bu çok önemli katkı sağladı. İleriki dönemlerde de birlikte olmak dileği ile çok teşekkür ederiz.

Emra Ablammm; Seninle birlikte 3. senemin sonuna geldik. 3 senedir bana mükemmel tatiller yaşatıyorsun. Sana bu yüzden çok teşekkür ederim. Bu seneki tatilim de evvelki seneler gibi çok güzel geçti! Annem gittikten sonra onu hiç aratmadın. Seni Çoook SEVİYORUM.
Seneye görüşmek üzere;

Schiller Üniversitesi’ne giden yol Emra Kesim’den geçer…

Teşekkür ederek baslamak istiyorum. Emra Hanım’la 1995 yılından beri tanışıyoruz. Oğlum Arif o zaman 9 yaşında idi ve İngiltere’ye yolladık Emra “Abla”sı ile. Bugün Arif 18 yasında ve Emra Hanım’ın danışmanlığı ile Almanya’da Schiller Üniversitesi’nde Pazarlama okuyor.

İlk önce sunu belirtmeliyim ki çocuklarımızı İngiltere’ye yollamak cok akıllıca bir davranış. Biz bunun faydasını şimdi görüyoruz. “1 DİL 1 İNSAN” diye boşuna dememişler. Arif 10 yıl önce Avrupa’ya gittiğinde “Benim orada okumam lazım, çünkü orada insana verilen önem cok fazla” demişti.

Emra Kesim’in danışmanlık faaliyetleri o zamandan bu zamana sürekli artan bir trend gösterdi ve sürekli kendini yeniledi.

Geçen yaz kızım Melike’yi de yolladım İngiltere’ye. O da abisinin yolunda ilerliyor ve yanında Emra Hanım var. İnanın hiç gözümüz arkada degil. Bu sene tekrar yollamak istiyoruz, çünkü kızımın İngilizcesi cok gelişti, o da bu sayede dünya çapında tanınmış bir üniversitede okuyabilir inşallah. Daha birçok çocuğun Emra Kesim sayesinde önde gelen üniversitelerde egitim şansını yakalayabileceğine inanıyorum.

Tekrar ve tekrar teşekkürler Emra Hanım. Sizi seviyoruz.

Benim çocukluğumdan kalan hayalimi geçen yıl Emra Hanım’ın sayesinde oğlum gerçekleştirdi.Herşey böyle bir düşünceyle internette ararken oldu, tesadüfen Emra Kesim’in sitesine ulaştım. Aslında böyle bir yöntem bana çok uygun değildi ama web de bile en ince ayrıntısına kadar dikkatli bir tasarım olması bende güven oluşturmaya başladı.
Sadece İngilizce için değil, bir çocuğun erişkinlikten önce kendine güveninin sağlanmasında çok gerekli gördüğüm bu organizasyonlar Emra Kesim ile ayrı bir boyuta ulaştı.

Siz daha sormadan aklınızdaki bütün sorular cevaplanır ve kaygılar giderilir durumdaydınız.
Kendisi ile yüzyüze tanışmadan güven sağlayabilecek çok özel bir yapıya sahip Emra Kesim. Aslında çok sık seyahat etmeme rağmen İstanbul’da tanışmaya hala fırsat bulamadım. Çevremdekiler Ahmet’ in gezisini ve kendinde olan değişiklikleri gördükçe bu yıl bu organizasyonda olmayı çok istiyorlar. Bunun da nedeni Emra Hanım’ın bilgisi, becerisi, titizliği, çocuklara olan yakın ilgisi, tecrübesi ve en önemlisi bende oluşturduğu GÜVEN dir. Çünkü bir baba, sadece çok güvenebileceği bir kişiye hayattaki en değerli varlığı olan çocuğunu yalnız başına emanet etmeye cesaret edebilir.
Ahmet İngiltere’den döndükten sonra daha kendine güvenli, sosyal olarak çok aktif, İngilicesi de üst düzeyde olarak devam ediyor. Yöneticisi olduğum Erciyesspor’daki yabancı futbolcular ve menajerlerle çok iyi bir diyalog halinde ve kendine onlardan iyi bir çevre de oluşturmuş durumda.

Çocuklarımıza verebileceğimiz en değerli şey olan eğitimde, çağdaş, uluslararası platformda kendine yeterli, disiplinli, sosyal bireyler yetiştirebilmemizde EMRA KESİM in katkıları için teşekkürler.

Sevgili Emra Ablacığım !!

Gerçekten hayatımın en güzel tatilini geçirdim. Öncelikle sayenizde yabancı ülkelerden birçok arkadaşım oldu. Dilin hayattaki önemii anladım ve bir dilin bir insan olduğunu kavradım. 🙂

Geçirdiğimiz onca unutulmaz güzel ve keyifli dakika için, ve herşeyden önemlisi bizi kendi çocukların gibi gördüğün için sonsuz teşekkürler… Sizi hiç unutmayacağım !

Canım Emra Ablam,

Herkesin yazdığı gibi klasik şeyleri yazmamı beklemeyin benden. Bu ikinci yılımdı. Yine grup halinde bir üç haftayı daha sonlandırdık. Gerek yaramazlıklarım, gerek sizi kızdırmalarım… Ama beni böyle kabul ettiniz. İngilizce’yle birlikte ileriki yaşamımızda bize çok yardım edecek huylar da kazandırdınız. Bizi getirdiğiniz okulun eksiği yok, fazlası vardı. Gerek öğretmenleri gerek aktiviteler…

Yine bir üç haftayı bize birşeyler öğretmeye çalışarak ve mükemmel bir eğitim sunarak geçirttiniz. Allah izin verirse diğer yıllarda da sizinle birlikte olmayı umuyor, sizi öpüyorum.

Emra Ablama ve Banu Ablama,

Sizin aracılığınızla Malta’ya giden ilk öğrencilerdendim. Gerçekten mükemmeldi. Her seyahatin zorlukları vardır. Burada da birçok zorluk yaşandı. Ama gerçekten MUTLU ayrılıyorum. Az sayıda olmamız çok büyük avantajdı. Çok sayıda yabancı arkadaşım oldu. Bu seneki ciddi anlamda bir deneyimdi. Banu abla da bize çok destek oldu. Herşey için teşekkürler. Malta’yı çok özleyeceğim. Herşey için ikinize de çok teşekkür ederim.

Emra Abla,

Okula ilk gittiğimiz gün akşamı bu okul berbat gibi laflar söylemiştim ama şu an böyle dediğime pişmanım. Okuldaki aktivite sistemine hayran kaldım. Okul süperdi ama yemekleri sevmedim. Bu benim ikinci İngiltere tecrübem. Bir çok şeyi ilk kez gelenlerden iyi biliyorum ve bazı şeyleri önceden tahmin edebiliyorum. Sana herşey için çok teşekkür ediyorum. Bir dahaki seneye görüşmek üzere, bye!

Sevgili Emra Abla, Bu tatil seninle geçirdğim diğer iki yıldan daha da güzeldi. Geçen sene senden disiplinli ve düzenli olmayı öğrendiğim için bu sene hiç zorlanmadım. Hem bu sene geçen seneki yabancı arkadaşlarımı görme imkanı da buldum. Bana bu güzel anları yaşattığın için çok teşekkür ederim.

Seneye görüşmek üzere

Sevgili Emra Ablacığım, Herşey için çok teşekkür ederim.

Ailemden ilk kez bu kadar uzun süre ayrı kaldım. İlk kez seninle yurtdışına çıktım. İlk kez seninle İngiltere’yi güvenli ve rahat bir şekilde gezdim. Bunlar bir yaşam için önemli şeyler bence. Sayende bir çok arkadaşım oldu. Gerçekten çok teşekkür ederim. Bu gezi benim için çok özel ve güzeldi.

Teşekkürler,